Przyjmuję pacjentów w Centrum Medycznym Księży Młyn:

 

Centrum Medyczne "Księży Młyn"

ul.Przędzalniana 66

Łódź

 

Rejestracja: telefon (42) 253-30-50

www.cmkm.pl


 

Zapisy na badania możliwe są osobiście lub telefonicznie. Możliwe są tylko wizyty prywatne.

Proszę o poinformowanie rejestracji w razie konieczności odwołania wizyty w gabinecie lub opóźnieniu w dotarciu na wyznaczona godzinę. Pozwoli to na wprowadzenie stosownych zmian w grafiku przyjęć.

Uprzejmie informuję, iż nie udzielam konsultacji medycznych telefonicznie ani drogą mailową. Udzielenie porady przez lekarza specjalistę musi zawsze być poprzedzone wnikliwym badaniem.

 

Jak przygotować się do wizyty?

W celu sprawnego przeprowadzenia wizyty lekarskiej Pacjent powinien postępować zgodne z kilkoma prostymi wskazówkami:

- Należy zawsze zabierać poprzednią dokumentację medyczną (np. wypisy ze szpitala)

- Pacjent powinien znać na pamięć albo mieć zapisane nazwy każdego leku jaki stosuje (w tym kropli do oczu), dawki leków oraz jak i kiedy należy je przyjmować.

- Jeśli pacjent chce otrzymać refundację NFZ na leki, konieczne jest posiadanie aktualnego dowodu ubezpieczenia zdrowotnego przy każdej wizycie (zasada ta obowiązuje również w przypadku wizyt prywatnych). Zgodnie z obowiązującymi przepisami, brak aktualnego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie sprawia, iż możliwe jest tylko przepisanie leków z pełną odpłatnością.

- Należy zawsze informować lekarza o istniejących alergiach / uczuleniach (m.in. na leki) oraz o ew. problemach które kiedyś wystąpiły po lekach

- Nie powinno się przyjeżdżać na badanie prowadzonym przez siebie samochodem. Podczas pełnego badania okulistycznego dno oka badane jest przy rozszerzonej źrenicy. Krople stosowane rutynowo do rozszerzenia źrenicy (Tropicamid) działają przez kilka godzin. Przy szerokich źrenicach może wystąpić nieostre widzenie lub/i olśnienie podczas prowadzenia samochodu, trudniejsze jest także czytanie i praca wymagająca dobrego widzenia z bliska.

- Nie powinno się wykonywać makijażu powiek w dniu wizyty. Makijaż powiek utrudnia ocenę stanu skóry powiek, stanu rzęs oraz gruczołów na brzegu powiek podczas badania w lampie szczelinowej. Makijaż powiek przeszkadza również w badaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego, w badaniu kąta przesączania gonioskopem, a także w badaniu obwodu dna oka trójlustrem Goldmanna.